Masaż

Masaż jest to zabieg, który ma bardzo szerokie zastosowanie w zależności od naszego celu i użytych technik. Nie tylko pomaga się zrelaksować tak jak jest to popularnie uważane – może być również doskonałym uzupełnieniem do treningu! Ponieważ nie tylko pozwala na pozbycie się napięcia mięśniowego poprzez wpływ na układ nerwowy ale również doskonale stymuluje organizm do pracy i wspomaga działanie metabolizmu poprzez wpływ na układ krwionośny i limfatyczny. Jest to bardzo dobry wybór dla osób, którzy potrzebują zadbać o swoje ciało i psychikę kompleksowo.
W ofercie studio znajdziesz następujące rodzaje masażu:

MASAŻ KLASYCZNY

Jest to zabieg oddziałujący na tkanki oraz układy ciała. Poprzez bezpośredni wpływ na układ nerwowy jest dobrym sposobem na odprężenie jak i pobudzenie w zależności od jego intensywności oraz szybkości wykonywania co daje zwiększenie ruchomości w stawach oraz zwiększenie elastyczności mięśni. Dodatkowo działa korzystnie na układ krwionośny oraz limfatyczny czego wynikiem jest jędrna skóra. Ponadto bardzo pozytywnie wpływa na ludzką psychikę przez zwiększenie wydzielania serotoniny.

MASAŻ SPORTOWY

Jest to zabieg, który w zależności od potrzeb pobudza lub wycisza organizm. Zrobiony przed treningiem stymuluje do wysiłku mięśnie oraz układ ruchu – w tej opcji jego zadaniem jest poprawa krążenia krwi i limfy, zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji oraz poprawa pracy metabolizmu. Natomiast zrobiony po treningu wyciszy i zregeneruje ciało – w tej wersji jego głównym celem jest rozluźnienie mięśni, obniżenie stresu oraz zmniejszenie zmęczenia po intensywnym wysiłku.

MASAŻ PUNKTÓW SPUSTOWYCH

Jest to terapia polegająca na ucisku i ruchach w różnych kierunkach w tkance mięśniowej w miejscu wrażliwym objętym zwiększonym napięciem oraz bólem, który promieniuje lub rzutuje na inne obszary ciała. Jego głównym celem jest usunięcie bólu, obniżenie napięcia mięśni oraz zwiększenie zakresu ruchów w stawach.

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

Jest to zabieg polegający na pracy nad powięzią na różnych warstwach i piętrach tkanek. Jego głównym celem jest zmniejszenie bólu, rozluźnienie mięśni, zwiększenie zakresów ruchu w stawach a co za tym idzie poprawa postawy ciała oraz zwiększenie gibkości i jakości ruchu. Polecany szczególnie osobom, które skarżą się na bóle pleców, mięśni lub mają problemy z częstymi kontuzjami.

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ
Jest to metoda masażu która zasysa próżniowo skórę oraz tkanki znajdujące się obok.
Co po kolei robi masażysta podczas zabiegu?
1. miejsce zabiegu smaruje olejkiem naturalnym z właściwościami antycellulitowymi
2. przykłada i dociska bańkę do skóry co powoduje przyssanie się jej do skory przez wytworzenie podciśnienia
3. przez lekki nacisk przesuwa bańkę po ciele co w efekcie powoduje :
– zmniejszenie celulitu
– ujędrnienie i wygładzenie skóry
– modelowanie sylwetki
– wspomaganie odchudzania
– zmniejszenie widoczności rozstępów
– zlikwidowanie opuchlizny
– poprawa krażenia i przepływu limfy
– rozluźnienie i odprężenie mięśni
STAWIANIE BANIEK PRÓŻNIOWYCH
Pozytywne działanie baniek lekarskich wynika z mocnego aktywowania układu odpornościowego do walki z chorobą, bólem lub napięciem mięśniowym w miejscach ich stawiania powstają mikrourazy podskórne które aktywują organizm do walki z infekcją. Jak to się dzieje?
W środku bańki tworzy się podciśnienie, pod wpływem którego pękają drobne naczynia krwionośne. Krew z tego podskórnego wylewu traktowana jest przez nasz układ immunologiczny jako coś obcego więc pobudza go do działania dlatego we krwi wzrasta stężenie przeciwciał, które przedostają się do miejsca rzekomej infekcji zrobionej przez stawiane bańki, przeciwciała nie napotykają w tym miejscu na żadne patogeny dlatego zaczynają zwalczać infekcje lub napięcie które znajduje się w pobliżu. Bańki lekarskie najczęściej wykorzystuje się do leczenia takich chorób jak:
– zapalenie płuc
– zapalenie oskrzeli
– przeziębienie
– grypa
– bóle stawów
– bóle kręgosłupa
– choroby układu krążenia
– nerwobóle
ROLMASAŻ
Jest to 30-minutowy masaż drewnianą rolką z funkcją podczerwieni który:
– wspomaga proces odchudzania poprzez podkręcenie pracy metabolizmu/przyspieszenie przemiany materii
– redukuje cellulit dzięki czemu skóra staje się gładka, jędrna i elastyczna
– poprawia krążenie krwi dzięki czemu można pozbyć się problemu z zimnymi stopami lub dłońmi
– rozluźnia mięśnie/powięź co zmniejszy ryzyko powstawania kontuzji oraz zregeneruje ciało
– wspomaga wytwarzanie endorfin, adrenaliny i histaminy dzięki czemu wpływa pozytywnie na samopoczucie, odpręża i relaksuje